FANDOM


Jak robić strony? To proste. Klikasz "Contribute", któro znajduje się nad wyszukiwaniem stron. Gdy to klikniesz, masz: "Edit this page", "Add a video", "Add a photo", "Add a page", "Wiki Activity" oraz "Edit wiki navigation". Bierzemy "Add a page". Wtedy musimy wpisać nazwę strony. Może być to np.: Nazwa odcinka, lub postać. Tam wpisujesz różne dane.

Szablony: InfoboxEdit

Jak tu jest z szablonami. Ostatnio był robiony szablon pod nazwą: Template:InfoboxOdcinek. Jest to rodzaj szablonu "Infobox". Jak go dać na stronę? Więc tak: Po prawej stronie, mamy różne opcje: "Publish", "Photo", "Video" itp. Na dole jest opcja "Template" (Template to po angielsku szablon). Klikamy i mamy "Add other templates". Bierzemy. Mamy tam szukanie szablonów. Wpisujemy: "Template:InfoboxOdcinek". Tam po lewej stronie będą dane odcinka do wpisania np.: Nazwa czy Premiera. Wpisujemy. Gdy skończymy klikamy "Ok", i mamy szablon.


Szablony: OdcinkiEdit

Są też szablony odcinków. Zobacz jakiś mój odcinek np,: Powrót. Tam na dole jest kwadrat z odcinkami. Chcesz mieć taki? Wystarczy skopiować formułkę, i dodać stronę. Stronę nazwij: Template:(I jakaś nazwa np.: Template:OdcinkiM). Dalej zmienić danę, i stworzyć stronę. To tyle. W razie problemów, pisz na mojej stronie dyskusji, Marcu7.